Jdi na obsah Jdi na menu
 


První výhra byla na dosah

5. 11. 2018

Ke druhému turnaji Šmoulinky jsme se vydali první listopadovou sobotu do nuselské haly na Květnici.

OSK Olomouc - Kladno   34:8   (6:0, 12:4, 20:8)

Herně vyspělejším soupeřkám jsme se po ustrašeném začátku vyrovnali v bojovnosti, a to včetně nejmladších Lucky a Kačky, nikoliv v rychlosti a doskakování. Přesto jsme neodehráli špatné utkání, zejména ve druhé a třetí části. O lepší výsledek nás připravila zejména zbrklá a technicky špatná střelba.

Bozděchová 6, M. Kovářová 2, Earl, E. Kadlecová, Kruntorádová, A. Kounovská, Mocová, Ornstová, Padevětová, Rájková

DDM Praha 10 - Kladno   18:16   (10:8, 16:10, 18:14)

Do druhého duelu jsme vstoupili nebojácně a na nás s neobvyklou "přestřelkou". Úspěšnost nás ovšem po první čtvrtině opustila. Potěšila dvěma danými trestnými Aneta, ale jinak jsme na vstřelení koše potřebovali mnohem více "hodů" než domácí tým. Po přestávce jsme byli agresivnější i pohyblivější než soupeř, stačili se vracet do obrany i úspěšně doskakovat. Domácím, jimž rovněž odešla střelba, jsme ve druhé půli povolili jediný koš! Když Miluška hned v první minutě poslední části snížila, viselo vyrovnání ve vzduchu. Ale protože jsme dobré šance z dvojtaktu i z pod koše neproměnili, zůstalo tam viset až do konce utkání i dalších sedm minut, v nichž už ani jeden tým neskóroval. První vítězství nám tak přes enormní snahu proklouzlo mezi prsty.

A. Kounovská 6, Bozděchová 4, M. Kovářová 4, Padevětová 2, Earl, E. Kadlecová, Kruntorádová, Mocová, Ornstová, Rájková

Říčany - Kladno   40:10

V předchozím duelu jsme se vydali z fyzických i mentálních sil, které nám po krátké přestávce chyběly v souboji s vítězkami turnaje. Tým táhly zejména bojovnice Ellen a Eli, která se také mohla radovat z koše, ale na lepší výsledek jsme neměli.

Bozděchová 6, E. Kadlecová 2, Padevětová 2, Earl, A. Kounovská, M. Kovářová, Kruntorádová, Mocová, Ornstová, Rájková

Posledním utkáním pro nás turnaj neskončil. Následovala další hra - hledání ztracených klíčů od zamčené šatny. Vítězem se stal skoro po půlhodině Anety táta Miloš. A Honza už klíče nikdy neodloží, takže je má od té doby na starosti :)

Zlepšujeme se každým zápasem. Největší pochvalu zaslouží Ellen, která jako první dokázala přenést trénované individuální dovednosti do zápasu, nebála se obejít hráčku změnou driblující ruky a hrála přímočaře do koše. Přímočarostí se jí vyrovnala Anet, o míče nepřicházela zodpovědná Eli, pro míč se výborně uvolňovala a driblinku správnou rukou se nebála Anežka, Miluška předvedla nejvíce přesných přihrávek, Sofí si koše zasloužila za bojovnost pod košem a dobrý doskok, Emča se pomalu rozkoukává a začíná lépe bránit, Lucka a Kačka se nebály a získaly několik důležitých míčů, dres si poprvé oblékla a rovněž se nebála Verča.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář