Jdi na obsah Jdi na menu

První krátká pohádka

Na první Šmoulinku jsme se vydali první říjnovou sobotu do Přeštic za početného doprovodu rodičů, kteří ocenili zejména místní skvělý bufet. Naši hru v prvním utkání příliš ocenit nemohli, neboť jsme proti pražským Tygřicím hráli příliš zakřiknutě, na hřišti se často jen "potulovali" a prohráli zaslouženě 2:21 (0:8, 0:10, 0:14 - Padevětová 2). O prvním koši Sofí se brzy vědělo i Římě, odkud také následně přiletěl slíbený dárek :)

Utíká nám také úvod druhého zápasu s rokycanským výběrem (0:8). V něm už ovšem příkladně bojujeme, jako třeba naše nejmenší a nejmladší hráčka Lucka O., nebo Eli, která svým prvním zápasovým košem nažhavuje celý tým. Najednou se dokážeme uvolnit pro míč, přihrát si, doskočit a také úspěšně zakončit - do konce čtvrtiny Alice a oslavenkyně Anet, a na začátku druhé dokonce Ellen vyrovnává! Tím ale naše první krátká basketbalová pohádka pomalu končí. Stejně jako končí naše další střelecké pokusy mimo obroučku, čím dál více našich přihrávek v rukách soupeřů. Poprvé ale dokážeme skórovat v každé čtvrtině a vydržíme bojovat až do konce, kdy na tabuli svítí 12:20 (6:8, 8:14, 10:20 - A. Kounovská 4, Bozděchová 2, E. Kadlecová 2, Opálková 2, A. Zahradníková 2).

Na zatím naše nejlepší herní představení jsme se v následném zápase proti pozdějšímu vítězi turnaje - pořadatelskému týmu - snažili navázat jen do poločasu. Pak už nás v druhém utkání v řadě opustily koncentrace i síly a prohráli jsme jednoznačně 4:35 (0:8, 4:17, 4:29 - Dymáčková 2, E. Kadlecová 2). Přesto po zápase teklo zásluhou rodičů oslavenkyně dětské šampaňské proudem a došlo i na domácí dobroty :)

Zkušenosti na Šmoulince sbíraly Ellen Bozděchová, Lucka Dymáčková, Emča Earl, Niky Holásková, Eli Kadlecová, Anet Kounovská, Anežka Kruntorádová, Anička Opálková, Lucka Ornstová, Sofí Padevětová, Anička Perglová, Kačka Rájková, Sabča Valášková a Alice Zahradníková.